نگاهی به آمار و ارقام غرفه دانشگاه آزاد اسلامی در نمایشگاهی که امروز پایان یافت
ارائه 850 محصول و رونمایی از 65 محصول جدید دانشگاه آزاد اسلامی از 31 استان و دو واحد مستقل
یکشنبه 28 آذر 1395

مایشگاه پژوهش، فناوری و فن‌بازار به مناسبت هفته پژوهش از 24 آذر تا امروز در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد و دانشگاه آزاد اسلامی با بیش از 850 محصول در این نمایشگاه حضور داشت.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دانشگاه آزاد اسلامی در سالنی به مساحت 2200 مترمربع در 43 غرفه دستاورد‌های پژوهشی، محصولات تجاری‌سازی‌ شده، اختراعات، مقالات و پژوهش‌های خود را در این نمایشگاه عرضه کرد.

31 استان دانشگاه آزاد اسلامی، 2 واحد جامع و مستقل، معاونت دانشجویی و فرهنگی و همچنین حوزه عمرانی، باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، ساها، سازمان سما و آزاد اکسپو از دانشگاه آزاد اسلامی در این نمایشگاه حضور داشتند. همچنین 65 محصول جدید این دانشگاه توسط دکتر حمید میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم افتتاحیه رونمایی شد.

دانشگاه آزاد اسلامی با ارائه محصولات خود توانست قراردادهایی را برای تولید انبوه برخی محصولات تجاری‌سازی‌شده خود در این نمایشگاه امضا کند، همچنین انعقاد تفاهمنامه‌ها، همکاری با سرمایه‌گذاران خطرپذیر، عرضه محصولات در حال تولید و معرفی مقالات و اختراعات از اهداف این دانشگاه برای شرکت در نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن‌بازار بود. واحدهایی مانند علوم‌دارویی با 33 محصول تجاری‌سازی‌شده و 18 پروتوتایپ، واحد یادگار امام(ره) با 12 محصول، تهران مرکز با 8 محصول، واحد دماوند با 7 محصول، واحد فیروزکوه با 8 محصول، تهران جنوب با 6 محصول و واحد تهران شمال با 3 محصول در این نمایشگاه حضور داشتند. مجموع محصولات دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران 196 محصول بود که بسیاری از آن‌ها تجاری‌سازی شده و آماده تولید هستند.

همچنین دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس با 35 محصول و استان قزوین با 50 شرکت دانش‌بنیان، مراکز رشد، واحدهای فن‌آور و هسته‌های فن‌آور در این نمایشگاه حضور داشتند. از طرفی استان آذربایجان شرقی با یک قرارداد برای تولید پرینتر سه‌بعدی و 13 محصول، استان اردبیل 24 محصول و آذربایجان غربی 12 محصول و یک قرارداد برای صندلی واقعیت مجازی در نمایشگاه پژوهش فناوری امسال حضور داشتند.

دانشگاه آزاد اسلامی با رونمایی از محصولات جدید خود در نظر دارد اقتصاد دانش‌بنیان را سرلوحه فعالیت‌های پژوهشی خود قرار دهد تا علاوه بر تامین درآمدهای غیرشهریه‌ای بتواند در چرخه پژوهش و فناوری کشور تاثیرگذار باشد.