میرزاده در اولین جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی در سال 94:
برگزاری جشنواره فرهیختگان در اردیبهشت ماه/ مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی باید در سال 94 به اندازه 2 سال کار کند
پنج شنبه 20 فروردین 1394

اولین جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی در سال 94 به ریاست دکتر میرزاده و حضور اعضا برگزار شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، حمید میرزاده سال 94 را که شروع آن مزین به نام مبارک حضرت فاطمه زهرا (س) و انتهای آن نیز نام آن حضرت است، سال هلال فاطمی توصیف کرد و آن را به کارکنان، اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی تبریک گفت و برای همه خانواده دانشگاه آزاد اسلامی آرزوی موفقیت کرد.

میرزاده با اشاره به شروع سال 94 با موفقیت های هسته ای قهرمانان ملی ایران در حوزه مذاکرات هسته ای، اظهار کرد: کاری که در زمینه مذاکرات هسته ای انجام شد در تاریخ حقوق بین الملل ایران کم سابقه است.

موفقیت تیم مذاکره کننده هسته ای، مشابه اقدام آیت الله هاشمی رفسنجانی در زمینه خاتمه جنگ

وی افزود: موفقیت های تیم مذاکره کننده هسته ای در بین کشور های قدرتمند جهان مشابه با کاری است که آیت الله هاشمی رفسنجانی در زمینه خاتمه جنگ و آزادی اسرا و در دوران سازندگی انجام داد.

دکتر میرزاده با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی از موفقیت هسته ای تیم مذاکره کننده یک درس بزرگ گرفته است، گفت: درسی که ما از این موضوع می گیریم این است که دانش منشا قدرت است و اگر ایران به دانش هسته ای دست پیدا نمی کرد قدرت های جهانی حاضر به مذاکره با ایران نبودند ولی امروز می بینیم که پرچم ایران در کنار پرچم کشورهای قدرتمند دنیا به اهتزاز در می آید.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: توانایی امروز ایران که بین 200 کشور کانون توجه جهانی و هم تراز با قدرت های بزرگ قرار گرفته است ناشی از تاثیر دانش ثریایی ایرانیان است ، که شاهد این دانش گفتاری از رسول اکرم (ص) است که در آن به توانایی ایرانیان برای دستیابی به علوم اشاره شده است.

وی با تاکید بر اینکه کار بزرگی که توسط تیم مذاکره کننده هسته ای صورت گرفت با صلابت مقام معظم رهبری، تدبیر رئیس جمهور، مهارت و تجربه بسیار بالای تیم مذاکره کننده شکل گرفت، تصریح کرد: بنده اعتقاد دارم تیم مذاکره کننده هسته ای قهرمانان ملی ایران هستند که یک پیروزی بزرگ و خوشحالی را برای مردم به ارمغان آوردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: در این زمینه، مسائل مربوط به دانشگاه ها این است که باید به ارزش و اهمیت علم و دانش پی ببریم و از این موضوع برای پیشرفت و توسعه جامعه استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه ایرانی ها همواره در مباحث علمی سرآمد بوده اند، گفت: پس از انقلاب اسلامی توسعه علمی و فناوری کشور جهش قابل قبولی پیدا کرد، به گونه ای که تعداد مقالات ISI قبل از انقلاب به 500 عدد هم نمی رسید اما در حال حاضر فقط دانشگاه آزاد اسلامی 51 هزار مقاله ISI دارد.

میرزاده افزود: توسعه دانش هسته ای نشانگر این است که انقلاب موجب توسعه علوم و فناوری در ایران شده است و شاهد این موضوع این است که بیشتر دانشگاه ها و پژوهشگاه ها در ایران پس از انقلاب و عمدتا در دوران سازندگی ساخته شد که این هم نشانه دیگری از کارائی نظام جمهوری اسلامی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به بهره گیری از توانمندی هسته ای ایران و دانشمندان ایرانی، گفت: دانش در طول تاریخ همیشه منبع و منشا قدرت بوده است آنچنان که حکیم توس نیز در این رابطه در مصرع "توانا بود هر که دانا بود" بر این مهم تاکید کرده است.

امیدوارم حضور دکتر لاریجانی در وزارت بهداشت، کمک کار دانشگاه آزاد اسلامی باشد

وی با اشاره به برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی در سال 94، اظهار کرد: توسعه تحصیلات تکمیلی به عنوان موتور پیشران شتاب علمی کشور،توسعه حوزه علوم پزشکی، جذب اساتید جدید، ایجاد رشته های جدید چند نظمی، تاسیس شرکت های دانش بنیان ، توسعه پارک های علم و فناوری و مراکز رشد، اجرایی شدن طرح شفا و طرح آزمایشگاههای همکار به عنوان اولویت ها و امهات توسعه دانشگاه در سال 94 در دستور کار دانشگاه است.

دکتر میرزاده با اشاره به سمت جدید دکتر لاریجانی در حوزه آموزش پزشکی وزارت بهداشت، ابراز امیدواری کرد: حضور ایشان در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کمک کار دانشگاه آزاد اسلامی باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تشکر از خدمات دکتر لاریجانی قائم مقام ریاست دانشگاه در حوزه علوم پزشکی در 18 ماه گذشته، خاطر نشان کرد: ایشان تحولات بزرگی را در این حوزه ایجاد کردند که امید است برنامه هایی که توسط ایشان طراحی شده بود در دانشگاه ادامه یابد.

توسعه کشور تنها با همدلی و همزبانی میسر می شود

وی با بیان اینکه سال 93 در حالی به پایان رسید که خوشبختانه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از یک صلابت و آرامشی در مقایسه با کشورهای اطراف برخوردار بود، گفت: صلح، امنیت و آرامشی که در کشور ما حکمفرماست نشان دهنده انسجام ملی در کشور است.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به نامگذاری سال 94 به نام سال "دولت وملت ،همدلی وهمزبانی" از سوی مقام معظم رهبری، تصریح کرد: این سال به تحقیق توسط رهبر معظم انقلاب بطور هوشمندانه و حکیمانه ای نامگذاری شده است ,و اگر ایران بخواهد در زمینه های اقتصادی اجتماعی و فرهنگی به توسعه برسد جز با همدلی و همزبانی بین اقشار و آحاد مختلف جامعه بدست نخواهد آمد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ایران امروز جزء آرام ترین و امن ترین کشورهای منطقه است، تصریح کرد: در حال حاضر کشور ما در مسیر یک جهش بزرگ اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی قرار گرفته است و از این رو بحث همدلی و همزبانی دولت و ملت به عنوان ضرورت حیاتی برای تداوم اهداف انقلاب اسلامی ضرورت حیاتی دارد.

جشنواره فرهیختگان و نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی در سالروز تاسیس دانشگاه آزاد

وی با تاکید بر اینکه در سال گذشته اکثریت برنامه های مصوب دانشگاه محقق شد، ابراز امیدواری کرد، مجموع دانشگاه آزاد اسلامی در سال 94 به اندازه دو سال برنامه ریزی و کار کنند.

دکتر میرزاده با اشاره به سالروز تاسیس دانشگاه در 31 اردیبهشت، عنوان کرد: جشنواره فرهیختگان و نمایشگاه بزرگ ارائه دستاوردهای پژوهشی همزمان با سالروز تاسیس دانشگاه در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود و از محققان برتر دانشگاه قدردانی خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به برگزاری نمایشگاه دهم ربوکاپ، خاطر نشان کرد: دکتر ستاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای انعقاد قرارداد با واحد قزوین به منظور تجاری سازی و تولید انبوه خودروی برقی این واحد اعلام آمادگی کرد.

دکتر میرزاده با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین در زمینه ربوکاپ در بین واحد های دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاههای دولتی سرآمد است،از دکتر موسی خانی و همکارانش در واحد قزوین تشکر و قدردانی کرد.