عضو هیات رییسه مجلس در گفت‌و‌گو با آنا:
تا سال ۱۴۰۴، باید ۵۰۰ میلیارد تومان از تولید ناخالص ملی را شرکت‌های دانش بنیان تامین کنند
یکشنبه 5 بهمن 1393

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذر شهر گفت: تعامل خوبی که دکتر میرزاده با مجلس شورای اسلامی داشته برای دانشگاه آزاد نقطه قوتی است. نامه ۲۴۰ نفر نماینده مجلس برای حمایت وی از تحصیلات تکمیلی خود مصداق این موضوع است

دکتر علیرضا منادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری آنا، با اشاره به اینکه حضور دکتر میرزاده فضای خوبی را برای دانشگاه آزاد به وجود آورده است، اظهار داشت: طبق برنامه پنج ساله پنجم رشد و توسعه تحصیلات تکمیلی باید بالای 3 درصد باشد.

عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره اینکه رشد تحصیلات تکمیلی قبل از روی کار آمدن دکتر میرزاده زیر یک درصد بوده است، ادامه داد: در حال حاضر شاهد رشد و جهش خوبی هستیم. با درایت دکتر میرزاده و ارتباط موثری که با وزارت علوم داشته این مسئله امکان پذیر شده و این موضوع می‌تواند به عنوان درخشنده‌ترین کار وی در حوزه مدیریتی مطرح باشد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذر شهر خاطر نشان کرد: تعامل خوبی که دکتر میرزاده با مجلس شورای اسلامی داشته برای دانشگاه آزاد نقطه قوتی است. نامه 240 نفر نماینده مجلس برای حمایت وی از تحصیلات تکمیلی خود مصداق این موضوع است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات با اشاره به نقش شرکت‌های دانش بنیان در توسعه و گسترش کشور اظهار داشت: طی یک سال گذشته این شرکت‌ها فعالیت خود را آغاز کردند و در حال حاضر موتور آن‌ها در حال گرم شدن است. البته با این وجود که رشد 12 درصد محقق نشد اما شاهد رشد خوبی برای این حرکت عظیم بودیم.

منادی در پایان با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری درباره تولید ناخالص ملی که 50 درصد از درآمد‌ها تا سال 1404 از محل شرکت‌های دانش بنیان باید باشد خاطر نشان کرد: تا آن زمان ما باید این رقم را به عدد 500 میلیارد برسانیم، چرا که تا آن زمان 1000 میلیارد تولید ناخالص ملی خواهیم داشت که 500 میلیارد آن از شرکت‌های دانش بنیان باید تامین شود.