مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و سیاستگذاری امور فناوری وزارت علوم در واحد زاهدان:
دانشجویان دانشگاه آزاد پتانسیل خوبی برای راه‌اندازی مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان هستند
سه شنبه 23 دی 1393

کریمیان‌اقبال تاکید کرد: دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی با فضای کسب و کار بیشتر از دیگر دانشجویان آشنا هستند و این موضوع پتانسیل خوبی برای راه‌اندازی مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان در این دانشگاه است.

مصطفی کریمیان اقبال در بازدید از مرکز رشد و فناوری اطلاعات واحد زاهدان با ابراز خرسندی از همکاری دانشگاه آزاد اسلامی در ایجاد مرکز رشد گفت: با توجه به توسعه و تعالی در همهٔ زمینه‌ها باید سیستم ایجاد کسب و کار نیز مدرن شود. باید نظامی در مراکز رشد برقرار باشد که یک فارغ‌التحصیل دانشگاه تبدیل به یک کارآفرین موفق شود.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و سیاستگذاری امور فناوری وزارت علوم، افزود: یک نکته مهم که درباره دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد، پتانسیلی به نام دانشجو است؛ زیرا جنس دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی با دانشجویان دانشگاه دولتی متفاوت است، دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی اقتصادی‌تر فکر می‌کنند و فکر اقتصادی قوی‌تری نسبت به دانشجویان دانشگاه دولتی دارند.

کریمیان اقبال تاکید کرد: دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی با فضای کسب و کار بیشتر از دیگر دانشجویان آشنا هستند و این موضوع پتانسیل خوبی برای راه‌اندازی مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی است و شانس موفقیت دانشگاه آزاد اسلامی را در راستای تجاری‌سازی علم و دانش بالا می‌برد.

این مسئول با بیان اینکه پتانسیل‌های خوبی در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد، فقط باید مکانیزمی که در راستای کمک به موفقیت این شرکت‌ها هستند، افزایش داشته‌ باشد، افزود: کسانی که کارآفرین هستند و در راستای شرکت‌های دانش‌بنیان گام برداشته‌اند باید در مسیر درست و صحیح حرکت کنند و به صورت مناسب راهنمایی و مشاوره بشوند تا برنامه کسب و کار صحیح و ارزیابی اقتصادی محصول را به خوبی تهیه و تنظیم کنند.

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان هم با ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در مرکز رشد واحد زاهدان گفت: مجموعه عظیم دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در راستای استفاده بهینه از پتانسیل‌های استان تمام تلاش خود را برای توسعه مشارکت دانشجویان و استادان در انجام فعالیت‌های پژوهشی کرده و در این زمینه کارنامه‌ درخشان ارائه داده‌ است.

امین‌رضا کمالیان اظهار کرد: ایده‌های خوبی در مرکز رشد به ثبت رسیده‌ است و برای موفقیت هرچه بیشتر در این زمینه دانشگاه می‌تواند با داشتن استادان و اعضاء هیات علمی مجرب به عنوان مشاور و برنامه‌ریز کمک چشمگیری برای رسیدن به اهداف متعالی نظام در راستای توسعه علمی استان داشته باشد.

این مسئول خاطرنشان کرد: آموزش آنالیز، راهنمایی صحیح متقاضیان و بازاریابی از طریق مشاور اقتصادی از جمله راهکارهای دانشگاه آزاد اسلامی کسب در راستای تجاری‌سازی دانش از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان است.