کارآفرینان و تولیدکنندگان دانشگاه آزاد اسلامی گمنام مانده‌اند
دو شنبه 16 اردیبهشت 1398

مدیرکل کارآفرینی و تجاری‌سازی دانشگاه آزاد اسلامی گفت:صاحبان صنایع و تولیدکنندگان دانشگاه با وجود تولید محصولات کیفی و صادراتی گمنام مانده‌ و باید شناسایی شوند.

حامد افشاری در گفتگو با خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش‌بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا درباره لزوم ایجاد یک شبکه آنلاین و تحت وب بین مراکز رشد و واحدهای فناور گفت: محصولات کم‌نظیری در مراکز رشد و واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی تولید می‌شود که اغلب در دامنه بازار دیده نمی‌شود.

وی ادامه داد: بهترین کارآفرینان و تولیدکنندگان که محصولات خاصی در کشور نیز ارائه می‌کنند و حتی دارای صادرات خوبی هم هستند، جزء خانواده دانشگاه آزاد اسلامی بوده که باید شناسایی و به بازارهای تجاری معرفی شوند. مثلاً یکی از استادان واحد یزد در این شهر از برترین تولیدکنندگان لوله‌های پلیمری بوده و صادرات خیلی خوبی هم دارد، ولی گمنام مانده است.

مدیرکل کارآفرینی و تجاری‌سازی دانشگاه آزاد اسلامی، ادامه داد: تمهیدات و اقداماتی از سال گذشته برای شناسایی کارآفرینان و تولیدکنندگان صنعتی دانشگاه آزاد اسلامی شروع شده است. روسای استان‌ها، روسای مراکز رشد و معاونان پژوهشی در این راستا تلاش می‌کنند و خیلی‌ از کارآفرینان را شناسایی کرده‌اند.

افشاری در پایان خاطرنشان کرد: این شبکه می‌تواند در اختیار خانواده دانشگاه آزاد اسلامی قرار بگیرد و صاحبان صنایع و تولیدکنندگان به‌صورت شبکه‌ای به کمک هم‌دیگر بیایند و هم‌افزایی ایجاد شود.