در گفت‌وگو با آنا اعلام شد
بهره‌برداری ۲۳ تن محصول تولیدی از مجتمع پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر
چهار شنبه 19 آذر 1393

۲۳ تن از محصولات مجتمع پژوهشی در راستای ایجاد منابع جدید غیرشهریه‌ای در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

رئیس مجتمع پژوهشی- ورزشی واحد قائم‌شهر در این باره به خبرنگار خبرگزاری آنا گفت: استان مازندران با دارا بودن آب و هوای مناسب و زمین‌های کشاورزی مطلوب یکی از قطب‌های بزرگ کشاورزی کشور محسوب می‌شود و شهرستان قائم‌شهر و دانشگاه آزاد اسلامی با دارا بودن امکانات کشاورزی استادان مجرب توانسته است در یک دوره تولیدی 23 تن از محصولات خود را به بهره‌برداری برساند.

دکتر فضل شیردل افزود: مجتمع پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی موفق شد در یک دوره تولیدی زیر نظر استادان و کار‌شناسان مجرب بیش از 9 تن گوشت مرغ، 5/7 تن ماهی، 5 تن مرکبات و 2 تن برنج تولید و به بهره‌برداری برساند.

وی اظهار کرد: محصولات این مجتمع از حداقل مصرف کود و سموم در مساحت 1500 متر مربع گلخانه، 4000 مترمربع استخرماهی گرمابی و 500 مترمربع استخر ماهی سردآبی تولید می‌شوند.

شیردل امکانات پژوهشی واحد قائم‌شهر را مطلوب عنوان کرد و به آنا گفت: این مجموعه تمامی تلاش و ظرفیت‌های خود را برای به رشد و بالندگی و توسعه اقتصادی کشور به کار می‌گیرد تا موجبات درآمدزایی را فراهم کند.

رئیس مجتمع پژوهشی- ورزشی واحد قائم‌شهر از تولید ماهیان خاوریاری و قارچ خوراکی در آینده نزدیک خبر داد.