در پانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری
عنوان فناوری بر‌تر فن‌بازار به محصول دهانشویه واحد علوم دارویی اختصاص یافت
چهار شنبه 26 آذر 1393

محصول دهانشویه واحد علوم دارویی دانشگاه آزاد اسلامی عنوان فناوری بر‌تر فن‌بازار پانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری را به خود اختصاص داد.

محصول دهانشویه کامل فلورین توتال دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دارویی به عنوان فناوری بر‌تر در بخش فن‌بازار پانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار کشور در نمایشگاه‌ بین‌المللی تهران انتخاب شد.

همزمان با بزرگداشت هفته پژوهش، معاونت پژوهش و فناوری واحد علوم دارویی نیز در پانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی همچون سنوات گذشته با ارائه دستاوردهای پژوهشی خود حضور فعال داشته است.

از بین آثار ارسالی از دانشگاه‌های سراسر کشور، سه اثر برگزیده از این واحد دانشگاهی در بخش فن بازار انتخاب شد که محصول دهانشویه کامل فلورین توتال با فرمولاسیون بهینه شده در واحد علوم دارویی در دانشگاه آزاد اسلامی تنها اثر برگزیده از استان تهران و در نمونه برترین‌های فن‌بازار (Select Technology) در معرض دید و نمایش بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

در این نمایشگاه که همزمان با بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری بر پا شده بیش از 350 مرکز علمی و تحقیقاتی، پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان وابسته به این حوزه آخرین یافته‌های علم- تحقیقاتی و پژوهشی خود را ارائه و به نمایش عموم گذاشته‌اند.

پانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور که بزرگ‌ترین رویداد در عرصه تحقیقات و پژوهش کشور محسوب می‌شود، در 2 بخش پژوهش و فن بازار بر پا شده است.

در بخش پژوهش، دانشگاه‌های معتبر کشور، موسسات آموزش عالی، پژوهشکده‌های بزرگی که در دانش‌های بنیادی فعالیت دارند، معاونت‌های پژوهشی وزارتخانه‌ها، سازمان‌های دولتی و خصوصی و معاونت‌های پژوهشی نهادهای علمی و پژوهشی کشور، معاونت‌های پژوهشی بانک‌ها، بیمه و اتحادیه‌ها، انجمن‌های علمی نهاد‌ها و ارگان‌های دولتی و خصوصی، نهادهای نیروهای مسلح و انتظامی حضور دارند.

در بخش فن‌بازار نیز که دارای بیش از 100 غرفه بوده و مراکز رشد، پارک‌های علمی فناوری، شرکت‌های دانش‌بینان و شرکت‌های صنعتی حضور دارند که پژوهش‌ها و کارهای تحقیقاتی که قابلیت اجرایی دارند را ارائه کرده‌اند.

از اهداف برگزاری پانزدهمین نمایشگاه بزرگ دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار کشور می‌توان شناسایی توانمندی‌های پژوهش و فناوری در دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی، شناسایی و معرفی پژوهشگران و فناوران بر‌تر، تجاری سازی یافته‌های پژوهش و فناوری (فن بازار)، فراهم کردن فضای همکاری بین پژوهشگران و فناوران، برقراری ارتباط مراکز صنعتی و تولیدی با مراکز تحقیقاتی و همچنین نهادینه کردن پژوهش و فناوری در سطح جامعه نام برد.