تاکید هاشمی رفسنجانی بر توجه به تخصص‌های کاربردی و اتکای به مرد
یکشنبه 3 مرداد 1395

ریس مجمع تشخیص مصلحت نظام بر بر توجه به تخصص‌های کاربردی و اتکای به مردم تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، پیش از ظهر امروز در دیدار اعضای هیات مدیره انجمن صنفی دانشگاه‌های علمی کاربردی کشور، با یادآوری شرایط زمان تاسیس این دانشگاه در سال 1371، گفت: توجه به تخصص‌های کاربردی و اتکاء به مردم، دو ویژگی این دانشگاه، مخصوصاً در شرایطی بود که صف کنکور خیلی طولانی بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، یک و نیم میلیون فارغ‌التحصیل دانشگاه علمی‌ـ کاربردی را سرمایه‌ای ارزشمند برای جامعه دانست وگفت: ارتقای کیفی سطح تحصیلات مدیران و کارمندان بخش غیردولتی از اهداف این دانشگاه بود.

هاشمی رفسنجانی، با اشاره به رشد علمی و صنعتی برخی از کشورهای پیشرفته جهان، از جمله آلمان و ژاپن، حرکت علمی آنها پس از جنگ جهانی را تامل‌برانگیز خواند و با یادآوری تاکیدات دانش‌محوری بودن توسعه در سند چشم‌انداز 20 ساله کشور و سیاست‌های کلّی نظام، گفت: یکی از راه‌های تحقق این امر مهم، تاسیس و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان است که دانشگاه آزاد اسلامی پیشقدم شده تا طرح‌ها و ابتکارات دانشجویان و استادان را به مرحله تجاری‌سازی برساند.

وی با ارائه تحلیلی از مشترکات کاری و اهداف تاسیس دو دانشگاه آزاد اسلامی و علمی- کاربردی، گفت: هر کاری که جامعه و جوانان کشور را برای آینده همراه با تحصیلات عالی نماید، پسندیده است و باید به آن توجه کرد.