کرمی در گفتگو با آنا:
خودروی برقی «یوز» یک تولید ملی، استاندارد و دانش‌بنیان است/ یوز به زودی وارد خیابان‌های تهران می‌شود
شنبه 12 مرداد 1398

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: خودروی برقی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین محصولی دانش‌بنیان، ملی و استاندارد محسوب می‌شود.

پرویز کرمی در گفتگو با خبرنگار علم، فناوری و دانش‌‌بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا در خصوص یوز خودروی برقی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین گفت: توسعه و ساخت این خودرو یک طرح کلان ملی است که با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور و دانشگاه آزاد اسلامی قزوین محقق شده است.

وی افزود: این طرح حدود سه سال پیش تعریف شد و مورد حمایت قرار گرفت و به زودی در خیابان‌های تهران تردد خواهد کرد. خودروی برقی یوز یک تولید ملی،‌ دانش‌بنیان و استاندارد است.

دبیر ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان کرد: دانشمندان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای اخذ استاندارهای خاص این پروژه با سازمان استاندارد و سازمان‌های نظارتی دیگر همکاری داشته‌اند که نتیجه آن ساخت یک خودروی استاندارد ملی با قابلیت عرضه به مردم را دارند.

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مطرح کرد: خودروی برقی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین یک خودروی ملی و خودروی پژو ۳۰۱ ایران‌خودرو یک پلت‌فرم ملی است که نخستین گام‌ها در متحول‌سازی صنعت خودروسازی کشور محسوب می‌شوند.