ثبت محصولات دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دارویی در سامانه آزاد اکسپو
یکشنبه 12 دی 1395

محصولات دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دارویی در سامانه «آزاد اکسپو، سامانه فن بازار ملی دانشگاه آزاد اسلامی «با هدف تسهیل ارتباط بین شرکت‌های دانش‌بنیانِ دانشگاه آزاداسلامی و بخش صنعت و بازار ثبت شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، محصولات دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دارویی در سامانه «آزاد اکسپو، سامانه فن بازار ملی دانشگاه آزاد اسلامی» به نشانی http://azadexpo.ir ثبت شد. هدف اصلی این سامانه تسهیل ارتباط بین شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه آزاداسلامی و بخش صنعت و بازار است.
بر اساس این گزارش، مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی سامانه آزاد اکسپو ترویج فرهنگ کارآفرینی به منظور توسعه صنعتی و اقتصادی در حوزه صنایع پیشرفته، حمایت از ایده‌های نو و ابتکاری، پرورش افراد خلاق و مبتکر و حمایت از فرآیندهای نو در تولیدات صنعتی با هدف ارتقا کیفیت، حمایت مالی و علمی از کارآفرینان در تبدیل ایده به محصول، ایجاد اشتغال و تفکر مولد در جامعه و ایجاد دانش فنی و جلوگیری از خروج ارز، امکان پاسخگویی به نیاز‌های واحدهای دانشگاهی از طریق تولید محصولات شرکت‌های دانش بنیان زیرمجموعه دانشگاه، زمینه‌سازی برای ورود شرکت‌های دانش بنیان به بازار‌های بین‌المللی و صادرات محصولات و خدمات از طریق راه‌اندازی بخش‌های غیرفارسی سامانه به زبان‌های انگلیسی و عربی است.
به گفته دکتر داوود ثمری، مدیر کل دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه آزاد اسلامی این شرکت محصولات را در شورای تخصصی انتخاب و برای نمایش در سامانه بر می‌گزیند و به عبارتی دیگر محصولات باید معیارهای تخصصی داشته باشند تا به مرحله نمایش و فروش در سامانه آزاد اکسپو برسند.
3محصول تجاری شده توسط واحد علوم دارویی دانشگاه آزاد اسلامی دهانشویه، قرص زینک گلوکونات، کرم سقز 20 درصد است که همگی دارای مجوز‌های لازم از سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت هستند که برای معرفی و عرضه در این سامانه ثبت شدند و برای خریداری متقاضیان قابل نمایش است.