رئیس دانشگاه آزاد در سنندج مطرح کرد؛
بودجه 340 میلیارد تومانی پژوهش در سال جاری/ استقرار 800 شرکت دانش بنیان در 150 مرکز رشد
یکشنبه 16 آذر 1393

میرزاده در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی در سنندج یکی از بحث های اصلی جلسه امروز هیئت امنای دانشگاه آزاد واحد سنندج را توسعه تحصیلات تکمیلی خواند و گفت: مجوز ایجاد مقطع تحصیلات تکمیلی در هر رشته ای که توانایی اجرای آن در استان وجود داشته باشد، صادر می شود.

وی اظهارداشت: درحال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج حدود 400 نفر هیئت علمی دارد و قرار شده 60 نفر دیگر هم جذب کند که بدین گونه امکان افزایش رشته های تحصیلات تکمیلی در این واحد فراهم می شود.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در ارتباط با تغییر رییس دانشگاه آزاد واحد سنندج، عنوان کرد: در موردمدیریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج برنامه ی تغییری نداریم و خوشبختانه مقامات و مسئولان ارشد استان از عملکرد و مجموعه مدیریت این واحد رضایت دارند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: رییس دانشگاه آزاد واحد سنندج با تمام توان ونیرو مصوبات هیئت امنای دانشگاه را تاکنون اجرا کرده و می کند.

وی به طرح های تصویب شده در جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اشاره و بیان کرد: طرح های ایجاد مجتمع فرهنگی آموزشی کردستان، مجتمع تفریحی در مریوان، یادمان شهدا در قروه و مجتمع فرهنگی هنری بانه در جلسه امروز به تصویب رسیدند و بودجه مورد نیاز آنها نیز تامین شدند.

وی از دیگر تصمیمات گرفته شده را راه اندازی پارک علم و فن آوری با همکاری استاندار در دانشگاه آزاد واحد سنندج خبرداد و ادامه داد: مقرر شد با همکاری استاندار کردستان زمینی برای تاسیس پارک علم و فن آوری تهیه شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی از تصویب بودجه سال 94 دانشگاه آزاد واحد سنندج خبرداد و گفت: در جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد سنندج کلیات بودجه این دانشگاه به تصویب رسید که تصمیم قطعی مربوط به این بودجه درجلسه 20 دی ماه در تهران قطعی می شود.

میرزاده بیان کرد: در بودجه سال 94 دانشگاه آزاد استان استقرار شرکت های دانش بنیان در مرکز رشد دانشگاه واحد سنندج به تصویب رسید.

میرزاده اعلام کرد: دانشگاه آزاد در طرح های استخراج گیاهان دارویی، بازوی رباتیک، کود بیولوژیک، طرح بازیافت زباله و چراغ های ال ای دی به شرط داشتن توجیه اقتصادی تا 35 درصد مشارکت می کند.

وی یکی از برنامه های دانشگاه آزاد را افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان خواند و یادآورشد: به منظور ایجاداشتغال و ارتقای درآمد دانشگاه استقرار شرکت های دانش بنیان در مرکز رشد دانشگاه آزاد واحد سنندج تصویب شد.

وی با اعلام اینکه در دانشگاه آزاد کردستان نسبت دانشجو به استاد یک به 50 است، گفت: تا سال 96 این نسبت باید به یک به 35 برسد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی از جذب 5 هزار استاد تا سال 96 خبرداد و افزود: براساس برنامه ریزی صورت گرفته شده دانشگاه آزاد اسلامی تا سال 96 سالانه 5 هزار استاد جذب می کند که سهم استان کردستان 200 نفر است.

میرزاده بیان کرد: در حال حاضر 84 درصد درآمد دانشگاه حاصل از شهریه و 16 درصد آن از فعالیت های اقتصادی اعم از دانش بنیان و غیر دانش بنیان بدست می آید.

وی با بیان اینکه سیاست دانشگاه توسعه کمی نیست، گفت: در مهرماه 92 که دانشگاه آزاد را تحویل گرفتم 472 واحد دانشگاهی در سطح کشور داشتیم و اکنون به 402 واحد کاهش دادیم.

وی ادامه داد: 70 واحد در سطح کشور ادغام و یا فعالیت آنها به دانشکده وابسته به واحد اصلی تبدیل شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان کاهش تعداد واحدهای زیان به 171 واحد در سال جاری عنوان کرد: با افزایش رشته های تحصیلات تکمیلی تعداد واحدهای زیان ده به مرور در حال کاهش هستند.

میرزاده افزود: بسیاری از واحدهایی که در طول سال گذشته زیان ده بودند با اقدامات مطلوبی که صورت گرفت اکنون مازاد سرمایه پیدا کردند.

وی به میزان سهم اعتبارات پژوهشی در بودجه دانشگاه آزاد اشاره کرد و گفت: در سال جاری هشت درصد بودجه دانشگاه معادل 340 میلیارد تومان به پژوهش اختصاص داده شده است.

وی بیان کرد: در کردستان هم از بودجه امسال حدود یک میلیارد و 920 میلیون تومان برای پژوهش هزینه می شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در بودجه سال 94 دانشگاه آزاد سهم اعتبارات اختصاص داده شده به بخش پژوهشی 10 درصد کل بودجه در نظر گرفته شده است.

میرزاده از دیگر برنامه های دانشگاه تا پایان سال 96 را استقرار 800 شرکت دانش بنیان در 150 مرکز رشد ذکر کرد و اظهارداشت: توسعه شرکت های دانش بنیان یکی از اولویت های دانشگاه است.