اداره اندیشکده منطقه آزاد ماکو به دانشگاه آزاد سپرده شد/گامی برای ارتباط با صنعت
چهار شنبه 2 مرداد 1398

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماکو با بیان اینکه این دانشگاه متولی اندیشکده منطقه آزاد ماکو شده است، گفت: این واحد دانشگاهی برای ارتباط با صنعت گام بلندی برداشته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماکوبا اشاره به فعالیت‌های پیش‌ روی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماکو اظهار کرد: از ترم گذشته احداث آزمایشگاه غذا و دارو را با مشارکت منطقه آزاد ماکو استارت زده‌ایم و هفته جاری قرارداد آن منعقد می‌شود.

وی با بیان اینکه این آزمایشگاه تا قبل از آغاز ترم مهرماه دانشگاه افتتاح می‌شود، اضافه کرد: برای احداث آزمایشگاه غذا و دارو مبلغ ۵ میلیارد تومان هزینه شده است.

سعید مرادی به دومین فعالیت این واحد دانشگاهی اشاره کرد و ادامه داد: احداث اندیشکده منطقه آزاد ماکو نیز در صدر برنامه‌های دانشگاه قرار دارد که پیش از این استادان دانشگاه شریف در اختیار داشتند و با رایزنی‌های صورت گرفته مقرر شده متولی این اندیشکده دانشگاه آزاد اسلامی باشد.

مرادی خاطرنشان کرد: با به دست گرفتن اندیشکده منطقه آزاد ماکو در زمینه‌ طرح‌های تحقیقاتی و چالشی منطقه آزاد ماکو به شرکت‌های مستقر در منطقه آزاد ماکو کمک‌رسانی می‌کنیم و مشاوره خواهیم داد.

وی تشریح کرد: اندیشکده تحقیقاتی ـ پژوهشی منطقه آزاد ماکو حتی می‌تواند فراتر از تعامل صرف با صنعت باشد؛ چراکه مرکزی علمی در تمام حوزه‌های مورد نیاز است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماکو تصریح کرد: فعالیت سوم ما در زمینه توسعه رشته‌های کارشناسی ارشد در سه رشته تربیت‌بدنی، حسابداری و روانشناسی است و چند رشته در مقاطع کاردانی و کارشناسی را هم مدنظر داریم که هفته آینده نهایی می‌شود.

مرادی با بیان اینکه ۲۰ مردادماه ۹۸ لیست رشته‌های کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد را اعلام می‌کنیم، مطرح کرد: اولویت ما توسعه رشته‌های مرتبط با کسب و کارهای کوچک، مدیریت دولتی و مهندسی پزشکی، آموزش ابتدایی و چند رشته در مقطع کارشناسی است.

وی تاکید کرد: به‌دنبال اجرایی‌کردن دو طرح اقتصادی و سرمایه‌گذاری در دانشگاه آزاد اسلامی ماکو نیز هستیم که شامل برش و بسته‌بندی کاغذ مورد نیاز دانشگاه ایران بوده که برای کسب مجوز به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی ارائه شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماکو تبیین کرد: در صورت کسب مجوز، این طرح را با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه و در واحد ماکو اجرایی خواهیم کرد.

مرادی یادآور شد: ماینینگ (پایلوت استخراج ارز دیجیتال) از دیگر طرح‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری است که با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه در پی اجرایی‌کردن آن هستیم و مسئولان منطقه آزاد ماکو قول صدور مجوز آن را داده‌اند.

وی متذکر شد: توسعه کانون‌ها و تشکل‌های دانشجویی از دیگر اولویت‌های واحد ماکو بوده و فعالیت جدی در حوزه عفاف و حجاب نیز جزء اولویت‌هاست. تبیین توصیه‌های مقام معظم رهبری در مورد گام دوم انقلاب اسلامی را نیز پیگیری می‌کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماکو در بخش دیگری از گفتگو با آنا فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی ماکو در حوزه ارتباط صنعت و دانشگاه را یادآور شد و توضیح داد: در صورتی که قرارداد اندیشکده تحقیقاتی ـ پژوهشی منطقه آزاد ماکو را منعقد کنیم، این مرکز فعالیت‌های خود را در حوزه‌های صنعتی، اقتصادی و تجاری انجام می‌دهد.

مرادی گفت: در راستای ارتباط صنعت و دانشگاه گام بلندی برداشته‌ایم و امیدواریم گره این کار باز شود و در نهایت این معادله چندمجهولی پایان یابد.

مرادی به تحصیل بدون شهریه دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماکو اشاره کرد و افزود: در این راستا تابع سازمان مرکزی هستیم و از کمک به دانشجویانی که به هر دلیل نمی‌توانند در ابتدای ترم شهریه پرداخت کنند خوشحال خواهیم شد.