محسن هاشمی در گفت‌وگو با آنا خبر داد
اتمام بیش از ۷۰۰ هزار مترمربع پروژه عمرانی در دانشگاه آزاد/امضای توافق‌نامه اولیه با سازمان صنایع دفاع برای تجمیع واحد تهران مرکز
چهار شنبه 19 آذر 1393

معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به بازدید از ۱۸۰ واحد دانشگاهی گفت: در طول یک سال گذشته بیش از ۷۰۰ هزار متر مربع پروژه عمرانی در دانشگاه آزاد به پایان رسیده است.

مهندس محسن هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه گفت: یک میلیون و 100 هزار متر مربع پروژه در حال ساخت در دانشگاه آزاد وجود دارد.

او افزود: در طول یک سال گذشته حدود 520 هزار متر مربع پروژه عمرانی نیمه تمام را به پایان رسیده و حدود 200 هزار متر مربع نیز محوطه و حصارکشی انجام شده است.

هاشمی با اشاره به جزییات سفرها و بازدیدهای اخیر خود از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی،گفت: به دلیل برخی مشکلاتی که واحد‌ها به لحاظ عمرانی با آن روبه‌رو هستند تامین و نگهداری و ساخت پروژه‌های جدیدی که درخواست آن را داده‌اند باید با شناسایی وضعیت دقیق واحد و بازدید مستقیم صورت گیرد.

معاون عمرانی دانشگاه آزاد گفت: تاکنون بازدید از 180 واحد دانشگاهی صورت گرفته و در آخرین سفرم که به منظور شرکت در جلسه هیئت امنای استانی کردستان در سنندج صورت گرفته بود از واحد اهواز تا سنندج را بازدید کردم و در جریان گزارش و آمار ساخت‌و سازها و فعالیت‌های عمرانی واحدهای دانشگاهی توسط روسای واحدها قرار گرفتم.

وی ادامه داد: این بازدید‌ها از ساختمان‌ها، فضای سبز و پروژه‌های در حال ساخت بود.

محسن هاشمی با اشاره به بازدید خود از واحدهای شوشتر و دزفول گفت: همچنین در بازدیدی که از واحد اندیمشک داشتم از آنجایی که سایت دانشگاه آزاد اسلامی در این شهر در فاصله 20 کیلومتری از مرکز شهر قرار گرفته است، تصمیم گیری شد که برای انتقال دانشگاه به داخل شهر تدابیری اتخاذ شده و زمین مناسبی تهیه شود.

گله محسن هاشمی از مسئولان

وی همچنین به بازدیدش از سد کرخه که قابلیت ذخیره شش میلیارد متر مکعب آب را دارد، اشاره کرد و گفت: این سد در زمان ریاست جمهوری آیت الله هاشمی رفسنجانی کلنگ آن زده شد و در زمان مسئولیت آقای خاتمی افتتاح شد اما در این بازدید متوجه شدم که سنگ رونمایی آن تعویض شده بوده و بدون اشاره به نام رئیس جمهور تنها به این جمله بسنده شده که در "زمان رئیس جمهور محترم وقت" افتتاح شده است که جای بسی تعجب و تاسف دارد.

وی به بازدیدش از نیروگاه کرخه و بحران کم آبی در آن منطقه اشاره کرد و گفت: متاسفانه نیروگاه به دلیل نبودن آن کافی کار نمی‌کرد.

معاون عمرانی دانشگاه آزاد، اولین واحد دانشگاهی در استان ایلام را که بازدید کرده بود واحد دهلران دانست و گفت: این واحد دارای یک ساختمان در حال ساخت است که با پیمانکار به مشکلاتی برخورد کرده بود که سعی کردیم مشکلات را بررسی و راه حلی برای آن پیدا کنیم.

خدمت‌رسانی دانشگاه آزاد به زوار امام حسین(ع) در واحد مهران

وی همچنین به شرح بازدیدش از شهر مهران که خود دکتر میرزاده نیز مسئولیت بازسازی آن در ایام جنگ را بر عهده داشت، پرداخت و گفت: این شهر در نزدیکی ایام اربعین مملو از جمعیت و زائران بود و من طبق دستور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به منظور بازدید از امکانات واحد مهران و نحوه خدمت رسانی دانشگاه آزاد در این ایام به زوار امام حسین(ع) ، در آنجا حضور یافتم که خوشبختانه اقدامات خوبی در این رابطه صورت گرفته بود.

هاشمی گفت: در بازدیدی که از واحد دانشگاه آزاد اسلامی اسلام آباد غرب داشتم، همکارانم زمینی را برای ساخت مجموعه فرهنگی و ورزشی پیشنهاد دادند که مناسب نبود .

وی افزود: همچنین از پروژه‌های آموزشی واحد کرمانشاه نیز بازدید کردم و پس از آن به سنندج به منظور شرکت در جلسه هیات امنای استانی رفتم و از مرکز رشد این دانشگاه به همراه سایر اعضای هیئت امنا بازدید کردم.

بازدید از ساختمان جدید دانشکده پزشکی واحد کرمان

معاون عمرانی دانشگاه آزاد در بخش دیگری از سخنانش به حضورش در واحد کرمان به منظور گرامیداشت هفته دانشجو اشاره کرد و گفت: در جلسه هیئت امنای استانی که پنجشنبه این هفته در این واحد دانشگاهی برگزار می‌شود نکات مهمی در خصوص مباحث عمرانی، ادغام واحد علوم تحقیقات در واحد کرمان و ایجاد پارک فناوری و مرکز رشد در این واحد دانشگاهی مطرح خواهد شد.

همچنین در بازدیدی که از ساختمان جدید دانشکده پزشکی این واحد دانشگاهی خواهیم داشت، ارزیابی از چگونگی ساخت پروژه و قابلیت افتتاح آن در آینده‌ای نزدیک خواهیم داشت.

امضای توافق‌نامه اولیه با سازمان صنایع دفاع برای تجمیع واحد تهران مرکز

معاون عمرانی دانشگاه آزاد همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار آنا مبنی بر تجمیع واحدهای تهران، گفت: تا کنون برای واحدهای تهران شمال، تهران جنوب و تهران غرب زمین‌های مناسبی پیدا شده و تکلیف اکثر واحدهای تهران مشخص شده است اما هنوز برای واحد تهران مرکز زمین مناسبی یافت نشده است.

وی ادامه داد: در جلسه‌ای که با حضور دکتر حسین زاده لطفی رئیس واحد تهران مرکزی با مسئولان سازمان صنایع دفاع داشتیم زمینی متعلق به سازمان صنایع دفاع که در مرکز شهر واقع است مورد پسند قرار گرفته و توافق‌نامه اولیه ای برای مذاکرات بیشتر امضا شده است.

وی گفت: این زمین 17 هکتار و در فضای خوبی واقع است که دسترسی مناسبی به مترو و اتوبان امام علی(ع) دارد اما هنوز در مرحله بررسی است.