همراه با واحدهای دانشگاهی در هفته پژوهش
گرامیداشت هفته پژوهش در واحد رودهن با حضور واشقانی/گام بلند دانشگاه به سمت اقتصاد دانش‌بنیان
سه شنبه 25 آذر 1393

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: از سیاست‌های مدیریت دانشگاه در چارچوب برنامه‌های کلی کشور حرکت به سمت اقتصاد دانش‌بنیان، تاسیس مراکز رشد، بنگاه‌های اقتصادی و گسترش تحصیلات تکمیلی است.

دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی در مراسم هفته پژوهش و قدردانی از پژوهشگران بر‌تر دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن که با حضور جمعی از استادان و دانشجویان برگزار شد با تاکید بر حرکت به سمت پژوهش‌محوری و شتاب علمی کشور با کیفیت بالا گفت: دانشگاه آزاد اسلامی بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان است و با توجه به ظرفیت عظیمی که دارد باید بروندادهای علمی و پژوهشی‌اش در سطح دانشگاه، منطقه و جهان نیز بر‌تر باشد.

وی گفت: چشم‌انداز اصلی این دوره از مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی پژوهش‌محوری و کارآفرینی است و پژوهشگران باید برنامه پژوهشی تدوین و بر اساس آن حرکت کنند و فعالیت‌شان را روی موضوعات خاص متمرکز کنند و از پراکندگی در کارهای پژوهشی بپرهیزند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: چشم انداز اصلی ما این است که برنامه‌‌هایمان در این دوره از مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی پژوهش محور و کارآفرین باشد و جایگاه بر‌تر را در سطح منطقه به‌دست آوریم و به اهداف بلندی که برای دانشگاه آزاد ترسیم کرده‌ایم، دست پیدا کنیم.

واشقانی فراهانی با توجه به اینکه اثربخشی نتایج علمی باید در اقتصاد، شکوفایی اقتصادی و شرایط بهزیستی مردم مشهود باشد، گفت: پژوهشگران ما باید با هوشیاری و مجهز شدن به آخرین یافته‌های علمی برای پذیرش مسئولیت در جامعه‌ای که با چالش‌های بزرگی مواجه هست آماده شوند.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن، دانشگاهی بسیار بزرگ با ظرفیت بسیار بالا است و با برنامه‌ریزی دقیق می‌تواند از تمامی ظرفیت‌ها و منابع پژوهشی در راستای رشد و بالندگی دانشگاه آزاد اسلامی و جامعه اسلامی ایران گام بردارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن در حاشیه این همایش به خبرنگار آنا گفت: در عصر حاضر که سرعت رشد علم و فناوری رو به افزایش است پیشرفت جامعه مستلزم داشتن چشم‌انداز مناسب با استفاده از نیروهای کارآمد است.

دکتر نقی شجاع افزود: رسالت اصلی پژوهشگر صیانت از حریم علم و تحقیق است و در این راستا محققان و پژوهشگران به عنوان اهرم‌های فکری باید به مانند روشن‌کننده راه، دنیای جدیدی را فرا روی بشریت ترسیم کنند.

رئیس واحد رودهن گفت: برگزاری هفته پژوهش فرصت مناسبی است تا استادان و دانشجویان چالش‌های فراروی مسائل پژوهشی را بررسی کنند و برای تبدیل تهدید‌ها به فرصت‌ها ایده‌های بهتری را ارائه دهند.

دکتر مالک میرهاشمی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن هم با ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و دستاوردهای پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن از تمام امکانات و ظرفیت‌های خود در حمایت از پژوهش و پژوهشگر برای تولید علم و دانش و درآمدزایی استفاده خواهد کرد.

در پایان از تعداد 10 نفر پژوهشگر بر‌تر و مولفان و مترجمان بر‌تر واحد با اهداء لوح سپاس و هدایای دیگر تقدیر به عمل آمد.