با هدف توسعه همکاری ها صورت گرفت:
بازدید رئیس کمیسیون بهداشت شورای شهر اصفهان از پژوهشگاه مرکزی واحد اصفهان(خوراسگان)
سه شنبه 16 دی 1393

رئیس کمیسیون بهداشت شورای اسلامی شهر اصفهان به همراه هیاتی از مدیران و کارشناسان سازمان غذا و دارو، اداره کل جهاد کشاورزی و اداره کل ایمنی و استاندارد استان اصفهان از پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) بازدید کردند.

در این بازدید محمدمهدی قیصری رئیس پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) با اشاره به تاریخچه شکل گیری این پژوهشگاه توضیحاتی را درباره فعالیت های این مرکز علمی و خدمات تحقیقاتی آن به بخشهای مختلف صنعت و کشاورزی کشور ارائه داد.

رئیس کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان نیز با تاکید بر اینکه مطالبه حقوق مردم در حوزه سلامت از وظایف این شورا است، اظهار کرد: سلامت مواد غذایی از ارکان مهم حوزه سلامت است و باید این شورا تلاش کند تا مواد غذایی که به دست مردم می رسد از سلامت مورد انتظار برخوردار باشد.

غلامحسین صادقیان به تشکیل کمیسیون بهداشت و سلامت و خدمات شهری در چهارمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان اشاره کرد و از شکل گیری کمیته سلامت غذا به عنوان زیر مجموعه این کمیسیون خبر داد و افزود: این کمیته به عنوان مطالبه گر و هماهنگ کننده بین ارگانهای ذیربط اقدام می کند تا در جهت رسیدن غذای سالم به دست شهروندان گامهای اساسی بردارد.

رئیس کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان، امنیت غذایی و ایمنی غذایی را دو مبحث مجزا در مقوله غذا بیان کرد و گفت: امنیت غذایی مربوط به تامین و فراهم کردن مواد غذایی مورد نیاز مردم است که این امر در کشورمان متولی های مختلفی از جمله وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت دارد.

وی، ایمنی غذا را مرتبط با سلامت غذا بیان کرد و ادارات و ارگانهای مختلفی از جمله سازمان غذا و دارو، اداره استاندارد و دامپزشکی را متولی سلامت مواد غذائی دانست و افزود: متاسفانه در کشورمان سلامت غذا جایگاه واقعی خود را ندارد و بیشتر بحث امنیت غذایی مطرح بوده است.

صادقیان، آزمایشگاههای پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) را کامل و مورد تایید استاندارد و دامپزشکی بیان کرد و گفت: این آزمایشگاه با دارا بودن ظرفیت های لازم در بخش آزمایشگاهی در شهر اصفهان می تواند در امور تحقیقاتی از جمله بررسی باقیمانده سموم و فلزات سنگین در مواد غذایی کمک کند و ما را به اهداف مان در سلامت غذای مردم برساند.

در این دیدار معاون پژوهش و فناوری و و مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) نیز حضور داشتند.