رونمایی از سامانه فن بازار دانشگاه آزاد اسلامی با حضور میرزاده در نمایشگاه هفته پژوهش
چهار شنبه 26 آذر 1393

داوود ثمری از رونمایی از سامانه فن بازار دانشگاه آزاد اسلامی در روز چهارشنبه و با حضور رئیس دانشگاه خبر داد و گفت: علاوه بر این، دانشگاه آزاد امسال در بحث تجهیزات آزمایشگاهی که توسط خود واحدها طراحی و ساخته شده، ۳۰محصول ارائه کرده است.

مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه بزرگ دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار، اظهار کرد: یکی از برنامه های هفته پژوهش و فن آوری، برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فن آوری است که هرساله برگزار می شود و امسال نیز پانزدهمین دوره آن در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی امسال نیز مانند هرسال حضوری فعال در این نمایشگاه دارد، افزود: دستاوردهای پژوهش و فن آوری این دانشگاه در دو سالن مجزا در معرض نمایش گذاشته شده است. سالن 27 به دستاوردهای پژوهشی واحدها به تفکیک استان ها و واحدهای استان تهران اختصاص دارد. در سالن 10 و 11 نیز فن بازار دانشگاه آزاد اسلامی مستقر است که در غرفه ای با مساحت 202متر، 70 محصول دانش بنیان از 53 مرکز رشد واحدهای فن آور دانشگاه آزاد اسلامی حضور دارند که به تبادل فن آوری می پردازند.

ارائه 30 محصول در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی توسط پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر ثمری از رونمایی از سامانه فن بازار دانشگاه آزاد اسلامی در روز چهارشنبه و با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: علاوه بر این، دانشگاه آزاد اسلامی امسال در بحث تجهیزات آزمایشگاهی که توسط خود واحدها طراحی و ساخته شده، به ارائه حدود 30 محصول پرداخته است.

وی درباره وجه تمایز نمایشگاه امسال با دوره های قبل گفت: در نمایشگاه امسال این قابلیت برای واحدهای فن آور مستقر در مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شده تا بتوانند برای محصولات خود مشتری پیدا کرده و قرارداد منعقد کنند. بدین ترتیب هم امکان عرضه فن آوری و هم خرید فن آوری در این نمایشگاه فراهم شده که می تواند بازار مناسبی برای فروش فن آوری و ارائه ایده ها به وجود آورد.

استراتژی دانشگاه آزاد اسلامی تبدیل پژوهش به فن آوری و محصول و فروش محصول در قالب تجاری سازی است

ثمری با بیان اینکه سیاست های دکتر میرزاده در راستای توسعه فعالیت های اقتصاد دانش بنیان باعث شروع حرکت های جدی در کلیه واحدها شده، اظهار داشت: استراتژی دانشگاه آزاد اسلامی تبدیل پژوهش به فن آوری و محصول و فروش محصول در قالب تجاری سازی است که برای تحقق این هدف، همکاری های هدایتی و حمایتی لازم را با واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی انجام خواهد داد.

شایان ذکر است این سامانه با همکاری دانشگاه آزاد اصفهان (خوراسگان) و شرکت توسن به مرحله بهره برداری رسیده است.