واشقانی فراهانی در واحد اصفهان:
واحدهای دانشگاهی جایگاه علمی خود در استان‌ها را تعیین و تثبیت کنند
سه شنبه 7 بهمن 1393

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد:‌ لازم است واحدهای دانشگاهی در هر استان جایگاه علمی و حقوقی خود را تعیین و تثبیت کرده و از تمام توان و ظرفیت‌های خود برای ایجاد پارک علم و فناوری استفاده کنند.

کتر ابراهیم واشقانی فراهانی در هشتاد و ششمین جلسه شورای پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان که در واحد اصفهان (خوراسگان) برگزار شد، گفت: خوشبختانه استان اصفهان دارای ظرفیت‌های بسیار مناسب و توجیه کامل اقتصادی برای راه‌اندازی و تاسیس پارک علم و فناوری بوده و اهتمام و جدیت در آغاز به کار این پارک در شرایط کنونی دانشگاه آزاد بسیار ضروری و حیاتی است.

وی تاکید کرد: لازم است واحدهای دانشگاهی در هر استان جایگاه علمی و حقوقی خود را تعیین و تثبیت کرده و از تمام توان و ظرفیت‌های خود برای ایجاد پارک علم و فناوری استفاده کرده و توجه داشته باشند در این راه ممکن است حتی با مخالفت‌ها و مقاومت‌هایی روبه‌رو شوند.

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان هم گفت: با توجه به برنامه‌های مدونی که از سوی معاونت پژوهشی دانشگاه تدوین شده است، باید از این موقعیت در راستای تحقق اهداف و برنامه‌های مورد نظر ریاست دانشگاه استفاده کنیم.

دکتر حسین فقیهیان افزود: معاون پژوهشی واحد‌ها، رسالت‌های بزرگی بر دوش دارند و در انجام این رسالت‌ها لازم است شورای‌های پژوهشی را از قوی‌ترین و کارآمد‌ترین افراد انتخاب کنند تا برای تحقق هدف حوزهٔ پژوهشی دانشگاه که‌‌ همان تبدیل دانشگاه‌های نوع اول به نوع سوم یعنی دانشگاه‌های مولد و کارآمد است، موفق عمل کنند.

در پایان این نشست واشقانی فراهانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه، دکتر داوود ثمری رئیس مرکز توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه و دکتر علیرضا ایرانبخش مدیر کل دفتر شبکه‌های آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه پاسخگوی سوالات حاضرین بودند.

در حاشیه این نشست بازدیدی از مجموعه آزمایشگاه‌ها و گلخانه‌های واحد اصفهان (خوراسگان) از سوی دکتر ایرانبخش صورت گرفت.