ایجاد شرکت دانش‌بنیان تولید قطعات الکتریکی در دانشگاه آزاد زاهدان
شنبه 4 بهمن 1393

دبیر شورای اقتصاد و سرمایه‌گذاری دانش بنیان سیستان و بلوچستان، در سومین جلسه کمیته منابع و مصارف شورای اقتصاد و سرمایه گذاری دانش بنیان ستاد هماهنگی استان گفت: شرکت دانش بنیان تولید قطعات الکتریکی در دانشگاه آزاد واحد زاهدان تاسیس شد.

به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه سیستان و بلوچستان، هیراد با اعلام این خبر افزود: راهکارهای مختلفی در زمینه‌های کاهش هزینه‌ها در بخش‌های مختلف شامل آب و انرژی و بخش حمل و نقل و نیروی انسانی و ارتباطات ارائه شد که از اهم این راهکارها و مصوبات می‌توان به کاهش هزینه آب و برق با استفاده از کنترل کننده‌ها اشاره کرد.

دبیر شورای اقتصاد و سرمایه گذاری دانش بنیان تاکید کرد: با اجرای مصوبات این کمیته هزینه‌های واحدهای استان در سه ماهه اول سال 94 به نصف مدت مشابه سال قبل کاهش یابد.

وی با اشاره به کمیته‌های شورای اقتصاد دانش‌بنیان در استان اظهار کرد: شورای اقتصاد و سرمایه گذاری دانش بنیان ستاد هماهنگی سیستان و بلوچستان در شهریور ماه 93 کار خود را آغاز کرده و در ابتدای امر چهار کمیته تخصصی این شورا شامل کمیته امور اقتصادی و سرمایه گذاری، کمیته اقتصاد آموزش و بهره وری، کمیته منابع و مصارف و کمیته خدمات علمی و پژوهش تشکیل شد.

وی راه‌اندازی مرکز رشد واحد زاهدان و پیگیری برای راه‌اندازی مرکز رشد واحد چابهار و انجام اقدامات اولیه را از اهم امور انجام شده در راستای اقتصاد دانش‌بنیان در استان برشمرد و گفت: پیگیری راه‌اندازی مرکز رشد واحد ایرانشهر و تهیه طرح تجاری BP، پیگیری راه اندازی مرکز رشد واحد خاش، انجام اقدامات اولیه و افزایش درآمدزایی مجموعه ورزشی واحد زاهدان بویژه استخر به واسطه عقد قرارداد با سازمانهای دولتی و خصوصی استان از دیگر اقدامات این شورا در استان است.

منبع : ایسنا