در تفاهم‌نامه‌ای امضا شد
تشکیل تعاونی‌های دانش‌بنیان با هدف توسعه فرهنگ تعاون و کارآفرینی
پنج شنبه 2 بهمن 1393

معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی تفاهم‌نامه همکاری مشترک امضاء کردند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، به موجب این تفاهم‌نامه معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی متعهد شده است تا با ساماندهی متقاضیان تشکیل تعاونی دانش‌بنیان نسبت به فراهم کردن امکانات و زمینه‌های لازم برای برگزاری دوره‌های آموزش کارآموزی و کارورزی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه با همکاری آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای وابسته دانشگاه و شرکت‌های تعاونی تولیدی اقدام کنند.

براین اساس معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی نیز متعهد شده است تا با کمک به تشکیل و توسعه تعاونی‌های اعضای هیات علمی، دانشجویان و دانش‌آموختگان به تجمیع امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی متخصص با حمایت و کمک به تشکیل و توسعه تعاونی‌های دانش‌بنیان نسبت به تهیه و تکثیر جزوه‌ها و ابزار‌های آموزشی و هدایت پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی دانشجویان اقدام کند.

در راستای این تفاهم‌نامه شناسایی دانشجویان و دانش‌آموختگان صاحب ایده و طرح‌های دارای توجیه اقتصادی و فنی و مالی مورد توجه قرار می‌گیرد. همچنین بهره‌گیری از تجربه‌های اعضای هیات علمی دانشگاه در قالب تعاونی‌های خدمات مشاوره مالی، حقوقی، سرمایه‌گذاری، تسهیل در انجام برنامه‌ی کارورزی دانش‌آموختگان در قالب تعاونی، تامین امکانات آموزشی به منظور اجرای دوره‌ها و کارگاه‌های علمی و آموزشی کوتاه‌مدت برای اعضای تعاونی و کمک به شکل‌گیری تعاونی‌های دانشجویان و اعضای هیات علمی برای مشارکت در اداره امور دانشگاه از طریق واگذاری تصدی امور دانشگاه به تعاونی‌ها از جمله رویکرد‌های این تفاهم‌نامه همکاری به‌شمار می‌رود.

منبع : ایسنا