در حوزه گیاهان دارویی انجام شد
تولید ۶ محصول ارگانیک در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم‌آباد
دو شنبه 17 تیر 1398

مدیر مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم‌آباد از تولید ۶ محصول ارگانیک در حوزه گیاهان دارویی در هسته فناور مرکز رشد این دانشگاه خبر داد.

حماد بهرامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در خرم‌آباد با توجه به تولید ۶ محصول ارگانیک در حوزه گیاهان دارویی در هسته فناور مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم‌آباد، اظهار کرد: هفت هسته و سه واحد فناور در مرکز رشد این دانشگاه در زمینه‌های مختلف مشغول به فعالیت هستند.

وی گفت: محصولات ارگانیک تولیدشده در حوزه گیاهان دارویی این مرکز، ژل و اسپری ارگانیک چندمنظوره با اثرات درمانی و بهداشتی شامل ضد عفونی کننده پوست، نرم‌کننده و تامین‌کننده رطوبت پوست، التیام زخم‌های سطحی پوست، خوشبوکننده و دورکننده حشرات است.

مدیر مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم‌آباد افزود: محصول ارگانیک دیگر، اسپری ارگانیک چندمنظوره کفش با اثرات درمانی و بهداشتی شامل ضد تعریق، ضد قارچ و باکتری، از بین برنده بوی پاست.

بهرامی، اسپری چندمنظوره گیاهان آپارتمانی با اثرات بیولوژیک شامل تقویت‌کننده گیاه، تامین عناصر کم‌مصرف و پرمصرف برای رشد بهتر گیاه، ضدحشره گیاهی را دیگر محصول ارگانیک این مرکز نام برد.

وی اظهار کرد: دهان‌شویه گیاهی با اثرات درمانی شامل برطرف‌کننده بوی بد دهان، ضد باکتری قارچ و ویروس از بین برنده عوامل بیماری‌زای دهان و لثه، تقویت‌کننده لثه، از بین برنده پلاک‌های دهانی، سفیدکننده و ضدجرم دندان، ضدالتهاب و مسکن و خوشبوکننده دهان را از دیگر محصولات ارگانیک مرکز رشد واحد خرم‌آباد است.

به گفته مدیر مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم‌آباد، مایع شستشوی سر ضد شپش با اثرات درمانی شامل ضدشپش، تقویت‌کننده پوست و موی سر، ضدشوره، ضدباکتری و قارچ، ضدخارش و التهاب پوست سر از دیگر محصولات این مرکز است.

بهرامی با بیان اینکه در ساخت این محصولات از گیاهان بومی استفاده شده است، یکی از دلایل جذب صاحبان ایده را امکانات و حمایت‌های دانشگاه آزاد و نبود بروکراسی اداری در ارائه خدمات به صاحبان ایده برشمرد و به آنا گفت: بر این اساس شاهد حضور روزافزون صاحبان ایده در مجموعه مرکز رشد واحد خرم‌آباد هستیم.