در جلسه شورای راهبردی پژوهش و فناوری مطرح شد؛
راه‌اندازی 42 مرکز رشد جدید در دانشگاه آزاد اسلامی تا پایان امسال
چهار شنبه 3 خرداد 1396

جلسه مشترک معاونت پژوهش و فناوری و اعضای شورای راهبردی پژوهش و فناوری و روسای شورای پژوهش و فناوری استان‌ها دانشگاه آزاد اسلامی روز گذشته در سازمان مرکزی این دانشگاه‌ برگزار شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه‌ آزاد اسلامی، دکتر مرتضی موسی‌خانی، سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی درباره این جلسه گفت: «این جلسه برای هم‌اندیشی در راستای تفویض اختیار به استان‌ها با حضور روسای شوراهای پژوهشی استان‌ها برگزار شد.»
سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: «در این جلسه سه دستور جلسه؛ تفویض اختیار بیشتر فعالیت‌های پژوهشی واحدهای دانشگاهی، اولویت‌های پژوهشی دانشگاه و پژوهش‌های کاربردی در حوزه استان‌ها بررسی شد تا بتوانیم برای پژوهش‌های تقاضا‌محور بیش از پیش گام برداریم.»
او افزود: «تعامل با بخش صنعت، چابک‌سازی و کوتاه‌کردن فرآیندها و روند امور از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود. همچنین در این جلسه مقرر شد تا همه واحدها پیشنهادات و نکات خود را به صورت مکتوب به معاونت پژوهش و فناوری ارائه دهند و تا پایان خرداد جلسه بعدی برای بررسی و جمع‌بندی و ابلاغ اختیارات جدید برگزار شود.»
انجام طرح‌های برون دانشگاهی در دستور کار واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی
موسی‌خانی گفت: «همچنین در این جلسه مقرر شد تا پایان سال 96، 42 مرکز رشد به مراکز رشد دانشگاه‌آزاد اسلامی افزوده شود و تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان، توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و اجرای طرح‌های برون دانشگاهی در دستور کار استان‌ها قرار گیرد. تفویض اختیار به استان‌ها باید با ارائه برنامه صورت گیرد. برای تفویض اختیار به استان‌ها باید به دو نکته توانمندسازی واحدها و مشخص کردن سطوح تفویض توجه کرد.»
سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی افزود: «تشویق پژوهشگران، بازنگری در ساختار تشکیلاتی پژوهش و فناوری در استان‌ها، انتشارات و مقالات، دکتری پژوهش‌محور،‌ مراکز رشد، خرید تجهیزات آزمایشگاهی و ... از دیگر موارد مطرح شده در جلسه بود.»