معاون امور مجلس دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد
تاسیس شرکت‌های فن آوری آزاد (شفا) هدف مهم سفرهای استانی جدید دکتر میرزاده
شنبه 4 بهمن 1393

معاون امور مجلس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به سفرهای استانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سفرهای برنامه ریزی شده و استانی ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی به همراه معاونان، اقدامی شایسته و اثرگذار است که مدیریت این دانشگاه فراگیر و بزرگ را کارآمد ساخته است.

حجت الاسلام والمسلمین عسگری اظهار داشت: از آغاز سفرهای انجام شده تاکنون، شاهد برگزاری جلسه‌های کاری و تصمیم سازی‌های عالمانه با هیات امناهای استانی دانشگاه و مجمع نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی بودیم که برکات زیادی در پی داشته است. از جمله ثمرات شیرین و غیرقابل انکار این سفر‌ها مشورت با نخبگان، دیدار و تبادل نظر با مسئولان، تصویب برنامه‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی ماندگار با توجه به آمایش سرزمینی و نیازسنجی مناطق مختلف کشور است.

وی خاطرنشان کرد: طراحی‌های تولید علم به روش کیفی، اقتصاد دانش بنیان، تصویب رشته‌های تحصیلات تکمیلی با جذب هیات‌های علمی جدید که مطالبه مردم و رهبری است، در این سفر‌ها براساس نیاز به انجام می‌رسد.

عسگری با بیان اینکه نقش مهم و موثر دیگری که هیات امناهای استانی برعهده دارند، جذب کمک‌های مادی و حمایتی استان‌ها در جهت توسعه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در استان‌ها است، افزود: طبق برنامه اعلامی دانشگاه در سفرهای استانی پیش رو، در دو ماه آخر سال 93 و در سال آینده، شرکت‌های فن آوری آزاد (شفا) در دستورکار هیات‌های امنای استان‌ها قرار خواهد داشت. زیرساخت‌های تاسیس این شرکتهای فن آوری به جهت غیردولتی بودن دانشگاه آزاداسلامی و دارا بودن زمین در تملک دانشگاه در اکثر مراکز استانی فراهم است.

وی افزود: شرکتهای دانش بنیان، مراکز رشد و تجاری سازی علم، در پارکهای علمی و فن آوری همین شرکتهای فن آوری آزاد امکان تحقق دارد.

معاون امور مجلس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی که مورد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی است؛ اقتصاد دانش بنیان است و به اقدامهای عاجل و ضروری در حوزه تولید علم و فن آوری بستگی تام دارد. چیزی که در بسیاری از کشورهای پیشرفته و فاقد نفت، شاهد آن هستیم و اقتصاد تولیدی را باعث شده است.

وی در پایان گفت: تنها راه تحقق این امر حیاتی و تعیین کننده در ایران، همراهی دانشگاه، اساتید و فارغ التحصیلان با صاحبان صنایع و سرمایه گذاران کارآفرین است. چیزی که حمایت دولت و مسئولان استانی تمام استانهای کشور را طلب می‌کند و راه مهمی که برای برون رفت از اقتصاد نفتی و رونق اقتصادی کشورضرورتی انکارناپذیر است.