ورود دستاوردهای سازمان سما به سامانه آزاد اکسپو
یکشنبه 3 بهمن 1395

جلسه هم اندیشی سما با همکاران سامانه آزاد اکسپو (فن بازار دانشگاه آزاد اسلامی) صبح امروز با حضور دکتر نیازی معاون دانشجویی و فرهنگی و مدیر امور پژوهشی سازمان سما، مهندس شمس نیا مدیر امور آموزشکده ها، کارشناسان و روسای حوزه پژوهش و نمایندگان سامانه آزاد اکسپو در محل حوزه ستادی سازمان سما برگزار شد.

در آغاز دکتر نیازی ضمن معرفی سازمان سما، از برخی توانمندی های مراکز سما در زمینه درآمدزایی غیرشهریه ای از جمله ساخت تجهیزات، ست های آموزشی، نرم افزارها از جمله نرم افزار کتابخانه شیرازه، پرتال جامع مدارس، پرونده سلامت الکترونیک .... نام برد .
در ادامه آقای مهندس شمس نیا؛ ضمن معرفی فعالیت های کاربنیان گفت:« رشد و تکامل دانشجویان آموزشکده های سما در کارهایی است که مبانی عملی دارد و فعالیت های کاربنیان این بستر را فراهم نموده است.»
در ادامه مهندس ناصرالملکی مدیر سامانه آزاد اکسپو، ضمن قدردانی از سازمان سما جهت برگزاری جلسه و ابراز خرسندی از فعالیت های انجام شده در مراکز سما، سامانه آزاد اکسپو را یکی از بهترین امکانات جهت معرفی محصولات، خدمات و تجهیزات مراکز سما دانست. وی در ادامه به معرفی سامانه آزاداکسپو پرداخت و تصریح کرد:«این سامانه یکی از دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی است که به عنوان درگاه خرید و فروش محصولات و خدمات دانشگاهی و غیردانشگاهی راه اندازی شده است. مخاطبین این سامانه واحدهای دانشگاهی، اعضای هیات علمی، کارکنان، دانشجویان، دانش آموختگان ، خانواده ایشان و همچنین مخاطبان بیرون از دانشگاه می باشد .» وی درگاه تجاری سازی ایده ها و خلاقیت ها، تطبیق فرایند خرید از سامانه با آیین نامه مالی و معاملاتی دانشگاه ،پرداخت نقدی به صورت آنلاین، امکان فروش اقساطی، طراحی کارت های اعتباری به منظور خرید غیرنقدی، امکان فروش محصولات مازاد واحدها ، برگزاری جلسات مناقصه و مزایده به صورت آنلاین ،فروش نامحدود و 24 ساعته، استفاده از پلت فرم سامانه در سایز سازمان ها از جمله وزارت تعاون، بنیاد مستضعفان و ... را از جمله مزایای این سامانه نام برد.
ر ادامه دکتر نیازی با توجه به تنوع فعالیت های انجام شده توسط سازمان از جمله نشرپیام سما، برگزاری تورهای گردشگری، چاپ کتاب های SCBI ، انیستیتو زبان و ... زمینه فعالیت سازمان سما با سامانه آزاد اکسپو را وسیع دانسته و از جمله زمینه های کاری به فروش کتاب های نشرپیام سما و طرح SCBI، اعلام آمادگی واحدها در برگزاری دوره های آموزشی، تورهای گردشگری، معرفی دستگاه ها، تجهیزات و ست های ساخته شده توسط واحدها ، ثبت ایده های دانش آموزی جهت سرمایه گذاری بر روی آنها و ارائه خدمات .... اشاره نمود.
مهندس ناصرالملکی با توجه به زمینه های متعدد فعالیت سازمان سما، اعلام کرد سامانه آزاد اکسپو آمادگی دارد تا طراحی "پلت فرم" ویژه سازمان سما را در دستور کار خود قرار دهد.
در ادامه مقرر شد پس از برگزاری جلسات کارشناسی با حوزه هایی که امکان همکاری آنها با سامانه وجود دارد در اسرع وقت نسبت به عقد تفاهم نامه میان سازمان سما و سامانه آزاد اکسپو اقدام شود تا هرچه زودتر بستر معرفی و تجاری سازی خدمات و محصولات مدارس و آموزشکده های سما فراهم شود.