در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی صورت گرفت؛
رونمایی از خودروی برقی و ربات متحرک دانشگاه آزاد اسلامی قزوین
سه شنبه 25 آذر 1393

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین گفت: خودروی دو نفره برقی و ربات متحرک جابه‌جاکننده اجسام از جمله پروژه‌های مهم پژوهشی این واحد در سال گذشته بوده است که به‌زودی به صورت رسمی افتتاح خواهد شد.

دکتر موسی خانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین در تشریح دستاوردهای پژوهشی این دانشگاه گفت: خوشبختانه در طول یک سال گذشته فعالیت‌های پژوهشی قابل قبولی در این واحد انجام شده است که بخش کوچکی از دستاوردهای این فعالیت ها را در پانزدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری برای بازدید عموم به نمایش گذاشته‌ایم.

وی افزود: ساخت خوردوری برقی دو نفره برای شهر تهران و متناسب با موقعیت جغرافیایی این شهر از جمله دستاوردهای پژوهشی واحد قزوین است که در هفته‌های آتی به صورت رسمی با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی رونمایی خواهد شد.

موسی خانی ربات متحرک برای جابه‌جایی اجسام را طرح دیگر این دانشگاه خواند و گفت: با حضور وزیر علوم در هفته پژوهش و نمایشگاه پژوهش برای نخستین بار از این ربات رونمایی شد و مراحل تولید تجاری آن نیز در حال انجام است که به امید خدا به زودی به نتیجه خواهد رسید.

رئیس واحد قزوین تصریح کرد: این طرح ها در راستای تاکیدات رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برای پژوهش‌های کاربردی انجام شده است و هم اکنون مراحل تجاری‌سازی آنها در حال انجام است تا با تهیه مقدمات به تولید تجاری و انبوه برسد.

وی با تاکید بر فعالیت مراکز رشد این دانشگاه و تلاش برای تولید علم به ثروت گفت: هم اکنون بیش از 30 شرکت در مراکز رشد این دانشگاه در حال فعالیت هستند که محصولات آنها در حال ورود به بازار بوده و روند تجاری سازی آنها آغاز شده است.

رئیس واحد قزوین اظهار داشت: یکی دیگر از فعالیت های مهم این واحد در عرصه پژوهش تشکیل مرکز توسعه تجارت جهانی این واحد است و به زودی این مرکز نیز به صورت رسمی کار خود را آغاز خواهد کرد تا در راستای آن این دانشگاه تعامل مناسبی با شرکت ها و دانشگاه های معتبر خارجی برای تجاری‌سازی طرح های پژوهشی خود داشته باشد.