تشریح عملکرد و چشم‌انداز واحد تربت‌حیدریه در گفت‌وگو با آنا
علیزاده: چهار طرح دانش‌بنیان در واحد تربت‌حیدریه پیگیری می‌شود/ راه‌اندازی مرکز رشد علوم انسانی
شنبه 15 فروردین 1394

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربت حیدریه گفت: رشته‌های دکتری تخصصی آموزش زبان انگلیسی، زبان و ادبیات فارسی و فقه و حقوق اسلامی از نیمسال اول سال تحصیلی ۹۴-۹۳ در این واحد دایر شده است.

دکتر محمدعلی علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در این خصوص اضافه کرد: از ابتدای مهر سال گذشته علاوه بر رشته‌های دکتری تخصصی، کار‌شناسی ارشد تاریخ ایران اسلامی، برنامه‌ریزی درسی، مترجمی زبان انگلیسی، آموزش و بهسازی منابع انسانی، مدیریت دولتی (گرایش مدیریت مالی دولتی) و مدیریت آموزشی نیز صادر شده است.

وی اظهار کرد: با توجه به تاکید رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از ۲۲ رشته راه اندازی شده دوره‌های دکتری تخصصی، کار‌شناسی ارشد و کار‌شناسی سال‌های ۱۳۹۲و ۱۳۹۳، مصوبه ۱۵ رشته از سوی وزارت علوم تحقیقات و فناوری صادر شد.

وی گفت: اکنون نزدیک به ۴۵۰ دانشجو در دوره‌های دکترا و کار‌شناسی ارشد در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند که با قرار گرفتن رشته‌های ملحق شده در دفترچه‌ها این آمار در سال جاری رشد چشمگیری خواهد داشت.

علیزاده گفت: در راستای گسترش تحصیلات تکمیلی و کیفیت بخشی به آموزش عالی و ارتقای هرم هیئت علمی تاکنون چهار تن از درجه مربی به استادیاری و یک تن در رشته زبان انگلیسی برای نخستین بار در سطح دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی به درجه دانشیاری ارتقا یافت.

علیزاده در تشریح طرح‌های اقتصادی دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری اقتصادی دانشگاه آزاداسلامی تربت حیدریه گفت: پیگیری چهار طرح در حوزه دانش بنیان در دستور کار این دانشگاه قرار گرفته که پس از تایید نهایی وارد بازار تولید و عرضه می‌شوند.

وی این طرح‌ها را شامل «جلیقه کاهش تب، بالش ضدآسم، دستگاه تشخیص خلوص آهن از سنگ آهن و نوعی تولید نوشابه فراسودمند از عصاره برگ به» اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان برشمرد.

علیزاده در ادامه تشریح طرح‌های اقتصادی دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری اقتصادی بیان کرد: علاوه بر راه اندازی مرکز تحقیقاتی «گل و گیاه» و مشارکت در تاسیس شرکت «کهن یاران ابزار نوین» (کیان)، راه‌اندازی مرکز رشد علوم انسانی از برنامه‌های دیگر طرح‌های اقتصادی و شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه در سال ۱۳۹۴ است.