دکترمیرزاده در جلسه هیات امنای استان های آذربایجان غربی و شرقی
اموال مازاد دانشگاه باید صرف زیرساخت‌های پژوهشی و اقتصادی دانش‌بنیان شود
چهار شنبه 1 بهمن 1393

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه هیات امنای استان های آذربایجان شرقی و غربی با تاکید بر نقش هیات امنای استانی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: امروز هیات های امنای استانی یک واقعیت و نهادهای غیر تشریفاتی است که در مسیر تمرکز زدایی ایجاد شده است.

جلسه هیات امنای استان آذربایجان شرقی و غربی به منظور بررسی و تصویب بودجه سال 94 با حضور دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، استاندار این دو استان، معاونان دانشگاه آزاد اسلامی، اعضای هیئت امنای استان و سایر مسئولان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه میرزاده با تاکید بر نقش هیات امنای استانی تاکید کرد: امروز هیات های امنای دانشگاه آزاد اسلامی یک واقعیت با رویکرد عملیاتی و کاملا کاربردی هستند و به هیچ وجه جنبه تشریفاتی ندارند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از هیات های امنای استانی خواست تا واحدهای زیان‌ده را تعیین تکلیف کنند به طوری که یا در واحدهای مادر تجمیع شوند یا تغییر کاربری دهند.

دکتر میرزاده تاکید کرد:اموال مازاد دانشگاه تنها باید صرف توسعه و تجهیز زیرساخت های پژوهشی و اقتصادی دانش‌بنیان شود.

وی یادآور شد: در مهرماه سال 92، تعداد 472 واحد در دانشگاه آزاد اسلامی وجود داشت که امروز این تعداد به 400 واحد رسیده است و 72 واحد تجمیع یا منحل یا تغییر کاربری داده شدند.

افزایش 25 درصدی حقوق اعضای هیات علمی و توسعه تعامل با بخش صنعت

دکتر میرزاده در ادامه با اشاره به برنامه ریزی برای یکسان سازی حقوق و دستمزد اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی با دانشگاه‌های دولتی تاکید کرد: هم اکنون بودجه به میزان کافی برای این اجرای یک باره این برنامه وجود ندارد اما بنای ما این است که میزان حقوق اعضای هیات علمی تمام‌وقت این دانشگاه در سال 94 نسبت به سال93، 25 درصد افزایش یابد که البته حقوق کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی نیز هم راستا با میزان تورم و مطابق با کارکنان دولت افزایش خواهد یافت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این بخش از سخنان خود تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی بی‌شک یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در زمینه فرهنگی و علمی است که نقش غیر قابل انکاری در توسعه اجتماعی، علمی، فرهنگی و حتی اقتصادی کشور در تمامی این سالها داشته است.

وی تصریح کرد: اگرچه دانشگاه به صورت عام متولی ایجاد شغل در کشور برای جوانان نیست، با ایجاد پارک‌های علم و فن آوری و شرکت‌های دانش‌بنیان و توسعه تعامل با بخش صنعت به ایجاد اشتغال جوانان تحصیلکرده در کشور نیز کمک خواهد کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نقش این دانشگاه در توسعه همه‌جانبه کشور را غیر قابل انکار دانست و گفت: هیچ کس نمی‌تواند نقش دانشگاه آزاد اسلامی را در توسعه علمی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور نادیده بگیرد.

دکتر میرزاده با بیان اینکه ددانشگاه آزاد دارای 66 هزار و 442 نفر عضو هیات علمی است، گفت: اسامی تمام این افراد به تفکیک رشته، محل و کد ملی در پورتال سازمان مرکزی وجود دارد که از این تعداد 30 هزار نفر هیات علمی تمام‌وقت و مابقی نیمه وقت هستند.

وی همچنین با بیان اینکه امسال سال فرهنگ و اقتصاد نام گرفته است، گفت: با توجه به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری باید بحث فرهنگی را جدی گرفت، در قسمت فرهنگی 8 حوزه برنامه‌ریزی تاسیس کردیم تا هم در مسائل دینی و هم فرهنگی پیشرفت داشته باشیم.