دانشگاه آزاد با ۳ شرکت‌ دانش‌بنیان تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد
یکشنبه 8 اردیبهشت 1398

دانشگاه آزاد اسلامی با شرکت‌های دانش‌بنیان ایپکو، لیدکو و حامی تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.

تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه بین دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو (ایپکو) به امضای بابک نگاهداری سرپرست معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی و مهدی رجبعلی قائم مقام مدیرعامل شرکت ایپکو رسید.

نگاهداری در جلسه انعقاد این تفاهم‌نامه، با بیان اینکه امیدوارم این تفاهم‌نامه برای دانشگاه آزاد اسلامی و صنعت خودروسازی موثر و مفید واقع شود، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان مولود انقلاب، از متن مردم و جامعه است و خود را ملزم به کمک به مردم و جامعه می‌داند.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی دارای پتانسیل فراوانی از جمله ۱۱ هزار آزمایشگاه و کارگاه، تجهیزات تخصصی، هیات علمی توانمند و متخصص است، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با این ظرفیت عظیم می‌تواند در حل بسیاری از مسائل به کمک جامعه بیاید. دانشگاه آزاد اسلامی در دوره جدید به‌طور جدی به دنبال تحقیق و توسعه برای پاسخگویی به مسائل اجتماعی کشور است.

سرپرست معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی ابراز امیدواری کرد: این تفاهم‌نامه بتواند در حوزه صنایع خودروسازی، ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی را در خدمت‌رسانی به مردم و جامعه به کار بگیرد.

در ادامه، مهدی رجبعلی قائم مقام مدیرعامل شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو (ایپکو) با ابراز خرسندی از آغاز همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: بسیار مشتاقیم تا هرچه سریع‌تر همکاری‌های خود را در فن بازار با دانشگاه آزاد اسلامی شروع کنیم.

تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه بین دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو (ایپکو) برای دستیابی به خودکفایی علمی و ارتقای سطح تحقیقاتی، ایجاد ارتباط موثر و فعال بین صنعت و دانشگاه و برای تحقق اهداف و سیاست‌های بالادستی و برنامه راهبردی کشور ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری منعقد شد.

انعقاد تفاهم‌نامه سه‌جانبه بین دانشگاه آزاد اسلامی و هلدینگ سرمایه‌گذاری لیدکو و حامی

تفاهم‌نامه سه‌جانبه تحقیقاتی و دانش بنیانی دانشگاه آزاد اسلامی با هلدینگ سرمایه‌گذاری لیدکو و هلدینگ سرمایه‌گذاری حامی برای همکاری‌های مشترک نیز توسط نگاهداری، مهدی اسلام‌پناه رئیس هیئت مدیره هلدینگ دانش‌بنیان لیدکو و حیدرزاده رئیس هیات مدیره هلدینگ کشاورزی حامی منعقد شد.

نگاهداری در جلسه امضای این تفاهم‌نامه سه‌جانبه تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در گام دوم انقلاب اسلامی، گام دوم خود را مبتنی بر توسعه فناوری و نوآوری بنا نهاده است.

وی با بیان اینکه در دوره جدید و گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی، تغییر ساختار در این دانشگاه رخ داده است، گفت: یکی از این تغییرات، راه‌اندازی معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری در دانشگاه آزاد اسلامی و جهت‌گیری این معاونت به سمت توسعه فناوری‌ها و تجاری‌سازی آنهاست.

سرپرست معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه علاوه بر تغییر ساختار، یک ارتباط برون سازمانی با صنایع و حوزه‌های مختلف دانش بنیان کشور در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: در این زمینه عزم جدی وجود دارد و سعی می‌کنیم با بازمهندسی درون سازمانی و تقویت ارتباطات راهبردی با صنایع کشور، گام موثری در رفع نیازهای مردم و جامعه برداریم.

نگاهداری با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی اجتماعی است، گفت: این دانشگاه رسالت‌های اجتماعی از جمله پاسخگویی به نیازهای جامعه و صنعت را برای خود قائل است و به طور جدی در این مسیر حرکت می‌کنیم.

وی با اشاره به راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری در دانشگاه آزاد اسلامی، تصریح کرد: این صندوق برای حمایت از سرمایه‌گذاری در حوزه‌های فناوری و دانش بنیان راه‌اندازی شده و امیدواریم در این حوزه موثر واقع شود.

مهدی اسلام‌پناه رئیس هیئت مدیره هلدینگ دانش بنیان لیدکو در ادامه این نشست، ابراز امیدواری کرد که امضای تفاهم‌نامه با دانشگاه آزاد اسلامی زمینه‌های حرکت مثبت و موثر در حوزه دانش بنیان را ایجاد کند.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی امکانات، توانایی و ثروت دانشی فراوانی دارد، گفت: تغییرات ساختاری در دانشگاه آزاد اسلامی و ایجاد حوزه نوآوری و فناوری بسیار مثبت و امیدوارکننده است. امیدوارم با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی، حرکت دانش بنیان شتاب بیشتری بگیرد.

اسلام پناه با بیان اینکه طرفین باید نسبت به مفاد این تفاهم‌نامه پایبند و متعهد باشند، تصریح کرد: در ابتدا باید هدف گذاری کرده و پس از آن، زمینه اجرایی و عملیاتی شدن آن را فراهم کنیم.

این تفاهم‌نامه با هدف استفاده از توانایی‌های علمی طرفین جهت انجام و همکاری در زمینه توسعه فعالیتهای تجاری سازی محصولات دانش بنیان و دستاوردهای پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی با شرکت‌های لیدکو و حامی، منعقد شد.