سرپرست معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد:
اجلاس انقلاب چهارم صنعتی برگزار می‌شود
سه شنبه 23 خرداد 1396

عاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری اجلاس نسل چهارم صنعت یا انقلاب چهارم صنعتی در تاریخ 22 تیرماه امسال در برج میلاد خبر داد.

دکتر مرتضی موسی‌خانی در جلسه شورای پژوهش و فناوری استان تهران که با حضور جمعی از مسوولان و مدیران پژوهشی در واحد تهران مرکزی برگزار شد، با اعلام این خبر گفت: نسل چهارم با محوریت IT، رباتیک و هوش مصنوعی بوده و از این جهت این موضوعات باید مدنظر واحدهای دانشگاهی قرار گیرد.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران بزرگترین و برخوردارترین استان از حیث اساتید، دانشجویان و ... است و به همین دلیل انتظار داریم به دانشگاه‌های نسل چهارم برسیم.

موسی‌خانی با اشاره به برنامه دانشگاه آزاد برای شناسایی استعدادهای برتر و جذب نخبگان، گفت: باید سرآمدان علمی و پژوهشی و نخبگان را در مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی شناسایی کرده و مورد حمایت قرار دهیم. در خصوص پارک‌های علم و فناوری نیز تمرکز بر توسعه زیرساخت‌های پژوهشی مانند آزمایشگاه ها، کارگاه ها و... خواهد بود.

وی افزود: افزایش بودجه پژوهشی، فرصت مناسبی است تا کارها را در استان برخورداری مانند تهران ساده‌تر پیش برده و الگوی مناسبی برای دانشگاه‌های سراسر کشور باشیم.

سرپرست معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه نگاه ما به تفویض اختیار در واحدهاست، خطاب به مدیران حوزه پژوهشی واحدها گفت: باید با تفویض اختیار و چابک‌سازی، سازمان‌ها و تغییر ساختار نه به معنی تغییرات سازمانی بلکه به معنی تغییر روح ساختار، بتوانیم در کنار هم باشیم تا بهتر ایفای نقش کنیم.